magazin
A Láthatatlan filmtörténet című könyvsorozat hiánypótló vállalkozás. Az MMA Kiadó és a Magyar Nemzeti Filmarchívum kiadásában jelentős magyar…
továbbhír
Szőts Istvánnak, a magyar filmgyártás megújítását kezdeményező, 70 éve megjelent kötete, a magyar filmművészet-és filmipar megteremtésének,…
továbbmagazin
„Szántunk és vetünk. Mert az eke erősebb a földnél.” Ezekkel a sorokkal kezdődik Szőts István korszakalkotó filmballadája, az Ének a búzamezőkről,…
továbbhír
Felújította Szőts István Ének a búzamezőkről című, 1947-ben készült filmjét a Magyar Nemzeti digitális Archívum és Filmintézet (MaNDA). A teljes…
továbbmagazin
Néhány magyar gyöngyszem és a sok jól ismert amerikai film várja a tévénézőket június első hetében. Nyárindító filmből nem sok akad, helyette magyar…
továbbhír
Ma mutatják be Szőts István Emberek a havason című 1941-es filmremekének restaurált változatát a budapesti Uránia Nemzeti Filmszínházban.
továbbhír
A restaurálást követően DVD-n is megjelenik Szőts István 1941-es klasszikus filmremeke, az Emberek a havason. A film felújított változata ingyenes…
továbbmagazin
Élet és halál szimbóluma, a mindent elsöprő szerelem záloga, vagy szimpla szakácsmentő étek - filmjeinkben a legváltozatosabb helyzetben,…
továbbhír
Ember a havason - Szőts István 100 címmel jelent meg centenáriumi emlékkönyv a neves filmrendezőről a 2012-2013-as Szőts-emlékév lezárásaként; a…
továbbhír
Hommage á Szőts István címmel emlékülést és kerekasztal-beszélgetést tartottak a filmrendező 100. születésnapja alkalmából a Károli Gáspár…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéMichael Longstreet / Az öldöklés istene